Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Villa Tadilatı Ankara

Komple Villa Tadilatı Yaşamkent,

Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Banyo seramik ve fayans modelleri

Banyo seramik ve fayans modelleri

Komple Villa Tadilatı Yaşamkent,. Banyo seramik ve fayans modelleri tadilata başlanırken karar verilmesi gerekilen kalemlerin başında gelmektedir. Uygulanacak olan fayans modellerine tesir eden en büyük etken, banyonun mevcut mimari yapısıdır. Uygulanacak olan fayans modelleri, banyonun mevcut mimarisi ve ışık alma durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bütün bunların yanı sıra, banyoda kullanacak olan banyo dolap ve diğer mobilya aksesuarlarının renk ve modellerinin de uygulanacak olan fayansa tesiri göz ardı edilmemelidir.. Uygulanacak olan banyo seramik ve fayans modelleri bütün bu aksesuar, mobilya ve aydınlatmaya uygun olmalıdır.

Özellikle banyo zeminlerinde uygulanacak olan fayansların, kir tutmamaları açısında derz aralarının minimum olmasında fayda vardır. Minimum derz aralığı,. kullanıcılara daha kolay temizleme imkânı sağlayacaktır.

Model ve markalar

Banyo fayans ve seramik modelleri

Komple Villa Tadilatı Yaşamkent,

Banyo seramik ve fayans modelleri için seçebileceğimiz birçok marka ve model bulunmaktadır. Ülkemizde birçok ithal markalı ürünler olduğu gibi,. Kütahya Vitra ege seramik gibi birçok yerli üretimler de mevcuttur. Bu yerli üretim markalarda seri üretim ürünler bulabilmemizin yanı sıra butik proje bazlı ürünlere de ulaşabilmemiz mümkündür.

Uygulama şekilleri

Banyo fayans modellerinin birçok uygulama şekli vardır. Bunlardan en yaygını ise; dikine ve yatayına uygulamalardır. Mimari yapısı dar olan banyolarda yatay uygulamalar tercih edilirken, geniş olan banyolarda ise dikine uygulamaların tercih edildiğini görmekteyiz.. Bu uygulamaların yanı sıra, son zamanlarda özellikle duş alanında uygulanan seramik yüzeylere, şampuan ve kişisel bakım gereçleri için nişler imal edilmekte olduğunu görüyoruz.

Dahası, görüyoruz ki; artık kullanıcılar duş alanlarındaki zemin küvetleri yerine, yerden süzgeçli seramik zeminler tercih ediyorlar. Bu yerden süzgeçli seramik zeminler,. kullanıcıya daha pratik kullanım ve daha kolay temizlik imkânları sunuyor.

ankara komple tadilat, elektik tesisatı,. su tesisatı, .doğalgaz tesisatı, Çankaya,  alçıpan, banyo tadilatı fiyatları, Çayyolu,  boya badana, bağlıca,  mutfak tadilatı ve batıkent, banyo tadilatı, ekonomik ev tadilat fikirleri komple tadilat fiyatları, winsa pvc doğrama ve cam balkon fiyatları, Keçiören fayans ustası ve ankara inşaat ustası,  mutfak tadilatı fiyatları.

Komple Villa Tadilatı Yaşamkent
Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Ekonomik ev tadilat fikirleri

Ekonomik ev tadilat fikirleri denilince akla ilk gelen şey bütçe olmaktadır. Bir evin tadilatı yaptırılırken, şüphesiz ki uygulanacak olan tasarıma tesir eden en büyük etkenlerin başında bütçe gelmektedir.. Kısıtlı bütçe ile yapılan tadilatlarda birçok etken göz önüne alınmalı ve minimum seviyede harcama hedeflenmelidir.

Yapılacak olan harcamayı minimum tutacak olan en büyük etken; tadile edilecek alandaki ürünleri değiştirilmesi değil,. tamir edilerek yenilenmesi olacaktır. Böylelikle tadile edilecek alanlardaki ürünleri yenilemek yerine tamir edilmesi, size ekonomik faydasının yanı sıra, daha fazla zaman da kazandıracaktır..

Ekonomik ev tadilat fikirleri

Bütün bu ekonomik uygulamaları seçerken, seçilen uygulamaların ve ürünlerin, evdeki diğer dekorasyona ve yapıya olan uyumu da göz önüne alınmalıdır. .Böylelikle uygulanacak olan yenilikler ile alıştığınız ürünlerden vazgeçmek zorunda kalmayarak, evinizde taze bir esinti yapacaksınız.

Laminat yenileme

Ekonomik ev tadilat fikirleri ürünlerinin başında şüphesiz zemin döşemleri gelmektedir. Daire zeminleri seramik, granit olabileceği gibi son zamanlarda sağlamlığı ve pratik uygulanması ve temizlenmesi sayesinde mutfaklarda dahi agt çamsan ve floorpan markalar gibi parkeler tercih edilmektedir. Zeminde uygulanacak olan laminat parkeler, diğer alternatiflere nazaran hem daha pratik hem de daha ekonomik olacaktır. Laminat parkeler, bizlere sunduğu onlarca renk ve doku kartelası ile de büyük bir tercih yelpazesi sunmaktadır.

Laminat yenileme

Laminat döşemelerin yanı sıra, zeminlerdeki mevcut eski lamine parkelerimizin de zımparalanarak temizlenmesi ve üzerine yeni bir kat cila uygulanması mümkündür. .Böylelikle mevcutta bulunan, kısmen deforme olmuş lamine parkelerimizi sistire cila tekniği ile ilk günkü haline döndürmemiz bize daha ekonomik bir alternatif sunacaktır.

Seramik yenileme

Tadilatı yapılacak dairelerin ıslak zeminlerinde en çok tercih edilen ürünler şüphesiz seramiklerdir. Seramik uygulaması bizlere, uzun ömürlü ve sağlam alanlar sunmaktadır. Uygulandığı alanlar kolay temizlenmesinin yanı sıra uzun yıllar bakım istemeksizin bizlere hizmet sunabilmektedir.. Yapılacak olan tadilatta yeni seramik uygulamanın yanı sıra, mevcut seramiklerin tamirlerini yaparak üzerlerini seramik boyası ile de boyayabilirsiniz. Böylelikle hem zaman kazanmış hem de ekonomik şekilde tadilatınızdaki seramik işlerini halletmiş olabilirsiniz.

Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Neden biz?

Yapı sektöründe faaliyet gösteren dolce dekorasyon;. uzman ve deneyimli kadrosu ile başta ankara olmak üzere Türkiye’nin her yerine projelendirme, mimari tasarım, yapı uygulama ve komple tadilat kalemlerinde hizmet veren kurumsal bir inşaat firmasıdır.

Güven, kalite ve zamanında teslimi önemseyen firmamız, her zaman minimum fiyat ve verdiği hizmetin arkasında duran bir ticari politikayı ilke edinmiştir.

Tadilat nedir?

Kullandığımız yâda kullanmayı düşündüğümüz müştemilatların hizmet amacına uygun duruma getirmek için önceden değerlendirilmiş malzemelerinin güncel muadilleri ile değiştirilip çağın şartlarına uygun yapılar haline getirmeye tadilat denir

Dekorasyon nedir?

Yaşam alanlarımızı kullanım amaçları kaybettirmeden görselliğini ön planda tutarak tarzımıza uygun yeniden inşa edilip düzenlenmesine dekorasyon denir

Ev tadilatı nedir?

Evlerimizin işyerlerimizin belli bir kullanım zamanı vardır çağın gereksinimleri modanın hızlı değişmesi evlere de yansıyor ve ev yenileme gereksinimi duyuyoruz bu gereksinim neticesinde yapılan tüm işlere ev tadilat işleridir

Komple tadilat nedir?

Yeni alınan ev yâda yenileme gereksinimi duyulan kullanım durumundaki müştemilatın kısmi tadilat yerine tümüyle yenilenmesine komple tadilat denir. Sektörde komple tadilatın diğer bir adı ise anahtar teslimi tadilat işleridir

Mutfak tadilatı nedir?

Mutfak alanları içerisinde bulunan seramik kaplama mutfak dolabı mutfak tezgâhı tesisatlar gibi tadilat kalemlerinin elden geçirilip yenilenmesi durumuna mutfak tadilatı denir.

Banyo tadilatı nedir?

Banyo alanı içerisinde bulunan ıslak alanların banyo dolabının varsa boy dolabının yer duvar seramik yenilenmesi tasfiye işleri duşa kabin montajı klozet değişimi gibi tadilat kalemlerinin yenilenmesi olayına banyo tadilatı denir

Çatı tadilatı nedir?

Belli bir kullanım zamanının ardından çatılarda akma yıpranma gibi belirtiler olur bu durumlarda çatı aktarma yâda çatı iskelet sistemi sorunlarında komple yeniden yapımı işlerine çatı tadilatı denir

Tadilat keşfi nedir?

Tarafımıza ulaşıp tadilat yaptırmak istediğinizi belirtmenizin ardından bir randevu tarihi belirtip o tarihte tadilat yapılacak yere gidilip fiyat vermek için yapılacak tadilat kalemlerini teknik detaylarıyla not alma işlemine tadilat keşfi denir. Tadilat keşfimiz ücretsizdir

Tadilat teklifi nedir?

Yapılan keşif sonucuna göre içerisinde fiyat bilgisi başlangıç bitiş tarihleri garanti bilgisi gibi tadilat detaylarının bulunduğu tarafımızca düzenlenen yazılı belgeye tadilat teklifi denir

Ev boyası renk fikirleri

Trend ev boya renk fikirleri, hayatımızın her köşesinde yer almakta ve bizi etkisi altına almaktadır. Satın alacağımız arabadan tutun da seçeceğimiz kıyafete kadar model ve tasarımından önce rengine karar veririz. Bu da renklerin, insan psikolojisi üzerinde muhakkak bir tesiri olduğunun ispatıdır. .İç cephe duvar boyası renkleri seçimi yaparken de aynı tesir etkisini göstermektedir.

Trend ev boya renk fikirleri

İşte kullandığımız ürünlerin rengi kadar, yaşadığımız ortamların da rengi bizler için büyük önem taşıyor. Fakat her yaşam alanının yerleşimi, modeli ve tasarımı aynı olmadığı gibi,. renginde aynı olmamalıdır. Bu renkler, aynı renk kodlarına sahip olmalarına rağmen filli boya, jotun, dyo gibi markaların kataloglarında farklı isimler ile yer alabiliyor. Gelin bu konuyu biraz yakından inceleyerek hangi yaşam alanı için ne renk seçmemiz gerektiğini ele alalım.

Trend salon boyası renkleri

Dünya genelinde, giyimden tutun da araçlara ve hatta devamlı kullandığımız aksesuarlarımıza kadar renkler sade ve doğal tonlara doğru kaymaya başladı. .Bu sadelik ve doğallığın tercih ediliyor olmasının sebeplerinin en başında, insanın doğaya ve sakinliği duyduğu özlem gelmekte.

Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Trend renkler

Trend ev boya renk fikirleri

Bu sebepten insanlar, evlerinde en çok vakit geçirdikleri yaşam alanları olan salonlarında artık bej ve doğal pastel tonlarını tercih ediyorlar. .Eğer salonunuz dar yahut küçük ise bu alanlara derinlik etkisi katmak için ise farklı iki tonu kullanarak salonunuzu daha büyük gösterebilirsiniz.

Trend yatak odası boyası renkleri

Yorgun geçen bir günün ardından herkesin günü bitirdiği yer elbette ki yatak odasıdır. Bu sebeptendir ki bütün günün yorgunluğunu atmak ve sabah yeni bir güne dinç kalkmak istediğiniz yerdir yatak odanız. İşte bu yüzden size bu duyguları verebilmesi için yatak odanızda da renk seçimi çok önemlidir.

Trend ev boya renk fikirleri

Evin her bölümünde dekorun aynı olmadığı gibi rengi de aynı olmamalı ve yatak odamızda seçeceğimiz renkler diğer yaşam alanlarımızdan farklı olmalıdır. Yatak odasında renk seçimi yaparken bize dinginlik hissi verecek sıcak pudra ve açık fuşya tonlarını tercih etmeliyiz. .Rengin yanı sıra yatak odalarında, özellikle de çocuk odalarında kullanılacak olan boyaların, Nano özellikli anti bakteriyel ürünler olmasına çok dikkat etmeliyiz. Kullanacak olduğunuz bu Nano özellikli anti bakteriyel ürünler küf, mantar ve bakteri oluşumunu önlemesinin yanı sıra daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır.

Mutfak tadilat fikirleri

Mutfak tadilat fikirlerinin en başta gelen unsurlarından birisi de şüphesiz mutfaktır. Hanımların gün içinde zamanlarının birçok kısmını geçirdiği mutfak, tadilat yapılırken en dikkat edilmesi gerekilen bölümüdür.. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; ülkemizdeki evlerde bulunan mutfak alanlarının  %20 si gıda saklama %30 u yemek hazırlama ve servisi, %40 ı yemek tüketme, %10 u ise vakit geçirme olarak kullanılıyor. İmal edilecek olan mutfak dolap yerleşke ve tasarımlarında, bu bulguları göz önüne alarak imalat yapmakta fayda var.

Mutfak modelleri

En çok tercih edilen mutfak modellerinin içinde country ve modern mutfak modelleri olduğunu görüyoruz. Bu da bizlere, modern mimariye olan ilginin yanı sıra, eskiye dayalı nostaljik çizgilerin hala canlı olduğunu göstermektedir.

Komple mutfak tadilat fiyatları

Mutfak tadilatı yapılırken fiyata tesir edebilecek birçok etken bulunmaktadır. Bunların en başında; mevcut sıhhi tesisatın değiştirilip değiştirilmeyeceği, mutfak tezgâhı Çimstone tezgâh mı, mermerit tezgâh mı ya granit tezgâh mı olacağı gelmektedir. .Mutfak tadilatı yaptırırken dolap ve çekmecelerde kullanılacak aksesuarların ne marka ve ne fonksiyonda olacağına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Zira kullanılan aksesuarlar yüksek kalitede olmaz ise kısa süre sonra, çekmece ve dolap fonksiyonlarında aksaklıklar meydana getirip kullanıma mani olacaktır. Böylelikle mutfak dolaplarının kullanım ömrü az olacaktır.

Mutfak dekorasyon fikirleri

Komple ev tadilatı fikirleri

Bir evin komple ev tadilatı fikirleri olması demek; alt yapısından, boyasına kadar bütün mevcut dokularının ve tesisatlarının değiştirilerek yenilenmesi anlamına gelir. .Bu süreç boyunca, tadile edilecek evin mümkün olduğunca müşterimize kısa sürede teslimi hedef alınır.

Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Ev tadilatı projemize başlamadan önce, müşterimizin ihtiyaç ve isteklerini dinler ve kendisine ait tarz ve uygun dokuları oluşturmak için 3d çizim içeren bir ön proje hazırlarız. .Bu 3d çizimli ön proje bize ve müşterilerimize, uygulama aşamasında daha net ve doğru bir yol gösterdiği gibi, daha hızlı yol kat etmemizi de sağlar.Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Komple tadilatı fikirleri

 

Böylelikle komple ev tadilatı bitiminde daha tatmin edici sonuçlar elde edebiliriz. Müşterilerimiz de işleri finale kavuşmadan önce dairesinin nasıl olacağını bildiği için, .diğer aksesuar ve mobilyalarını bu 3d çizime göre satın alabilir ve daireleri ile bu mobilya ve aksesuarların uyumlarını muhafaza edebilirler.Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Komple ev tadilatı fikirleri

 

Komple ev tadilatı fikirlerinin başında, sıcak tonlu ve keskin hatlı çizgiler tercih edilmektedir. Tercih edilen renkler arasındaki yumuşak geçişler, yapıya modern bir imaj kazandıracaktır. Bu geçişler ile dairede kullanılacak mobilya ve daire renkleri arasındaki ahenk sağlanmış olacaktır. Siz de evinize komple tadilat yaptırmak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Güven, kalite ve zamanında teslimi önemseyen firmamız, her zaman minimum fiyat ve verdiği hizmetin arkasında duran bir ticari politikayı ilke edinmiştir.

Banyo modelleri

Banyo tadilatı fikirleri

Banyo tadilatı fikirleri için bu seneki popüler banyo modelleri başında açık renkli ve büyük ölçekli ürünler gelmektedir.Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Banyo modelleri

Geçtiğimi yılların aksine, banyo modelleri için daha büyük ve keskin hatlar içeren çizgiler tercih edilmektedir. Banyo modelleri genellikle asimetrik uygulamalar ile fütüristik modeller benimsenmektedir. Uygulanan ahşap dokular, banyo modellerinde daha sıcak bir duygu sağmasına yardımcı oluyor. Uygulanan ahşap doku ile mermer görünümlü seramikler, banyolara daha doğal ve etkileyici bir hava katmaktadır. Bunların yanı sıra, son zamanlarda banyoların duş bölümlerinde küvet ve jakuziler in kalktığını ve onların yerine yerden süzgeçli, modern duş sahalarının aldığını görmekteyiz.Komple Villa Tadilatı Yaşamkent

Banyo tadilat fiyatları

Banyo modellerinde fiyatlandırmalar, seçilecek ürün ve uygulama yapılacak alan metrajına ve alanın mevcut yüzeyine göre farklılık gösterebilmektedir.  Banyo tadilatı yapılırken, zemin ve duvar döşemesi için seramik tercih edildiği gibi mermer kaplamalar da tercih edilebilmektedir. Seramik uygulaması, mermer uygulamasına nazaran daha ekonomik ve hızlı olmaktadır.

Banyo modelleri

Banyo tadilatı ne kadar sürer

Mevcut bir banyonun yeniden tadile edilmesi, seramik ve tesisatının değiştirilmesi, ortalama 3 ile 5 iş günü sürebilmektedir. Fakat bazı projelerde, hamam uygulaması, yerden ve duvardan ısıtma, kurna döşemesi gibi daha lüx uygulamalar istenmesi, bu süreyi arttırabilmektedir.

 • Banyo seramik ve fayans modelleri
 • Ekonomik ev tadilat fikirleri
 • Ev boyası renk fikirleri
 • Mutfak tadilat fikirleri
 • Komple ev tadilatı fikirleri

Anahtar teslim tadilat işleri genel olarak neleri kapsar?

 • Elektrik, su ve doğal gaz tesisatlarının arızalı ve yıpranmış kısımlarının değiştirilmesi,
 • Evinize sonradan eklenen tesisat borularının duvar içine alınması,
 • Muslukların değiştirilmesi,
 • Elektrik anahtarlarının, prizlerin değiştirilmesi,
 • Evinizin zemin döşemelerinin yenilenmesi,
 • Mutfak ve banyo gibi ıslak alanların zeminlerinin su yalıtımlı çeşitli malzemeler ile yenilenmesi,
 • Dış kapının çelik kapıyla, iç kapıların panel kapılarla değiştirilmesi,

 

 • Pencere çerçevelerinin ihtiyaç durumuna göre yenilenmesi,
 • Mutfak dolaplarının, tezgâhın ve ara fayansların yenilenmesi,
 • Banyodaki lavabo, duşa kabin, klozet, rezervuar gibi bölümlerin yenilenmesi,
 • Tavan alçıpan ve geri tavan yenilemesi,
 • Ev sahibinin isteğine göre evinizi iç mimar tarafından dekore edilmesi,
 • Çatı tadilatı ve yenilemesi.

Tadilat planlama

 1. Hangi tadilat işlerinin yapılması gerektiği, ev veya iş yeri ihtiyaçları doğrultusunda tespit edilir.
 2. Tadilat işlerini tamamlama maliyeti hesaplanır ve bütçe belirlenir.
 3. Tüm tadilat-tamirat süreçleri için rasyonel bir zamanlama planı çıkarılır.
 4. Tadilat için gerekli olan tadilat malzemeleri tedarik edilir. Yapılarda istenen verimi alabilmek için bu aşamada kaliteli malzeme seçimi yapmak son derece önemlidir.
 5. Tadilat süreçlerine başlanır ve zaman çizelgesine göre ilerlenmesi sağlanır..

Diğer İşlerimiz

ANKARA MUTFAK FİRMASI

BALON KAPAKLI MUTFAK

BALON KAPAKLI MUTFAK, Membran kapak renkleri   Membran (Balon Kapak ) mutfak dolapları Avantajları Diğer mutfak dolaplarının çoğundan daha ekonomiktir Birçok farklı renk ve desen

İncele
Mutfak Tadilatı Keçiören

Mutfak Tadilatı Keçiören

  Mutfak Tadilatı Keçiören, yaparken mutfağınızın her köşesinin birbiriyle uyum içerisinde olmasına özen gösterin. Mutfağınıza tadilat mı yaptırmak istiyorsunuz? Sorunuzun cevabı ‘Evet!’ ise doğru yerdesiniz.

İncele
Ev Tadilatı Çankaya

Ev Tadilatı Çankaya

Ev Tadilatı Çankaya     Evinizi Yenileme Fikri İlk Başta Sancılı Ve Çok Zor Gelebilir. Proje Ne Olursa Olsun, Tadilatınızda O Kadar Çok Ayrıntı Var

İncele
AKRİLİK MUTFAK DEKORASYONU

AKRİLİK MUTFAK DEKORASYONU

AKRİLİK MUTFAK DEKORASYONU, Komple Ev Tadilatı Fiyatları 2023, Komple anahtar teslim tadilat maliyeti güncel, 2023, Anahtar teslim ev tadilatı fiyatları>> ANKARA içi geçerli olan fiyatlardır. Ev

İncele